HİZMETLERİMİZ

Humanica, “Farklılaşmanın Yönetimi İçin” anlayışı ile seçme ve yerleştirme hizmeti, dönemsel eleman temini, değerlendirme merkezi, dış kaynak kullanımı ve yeni iş olanaklarına geçişler için firmalar ve çalışanlar arasında stratejik bir köprü görevinde hizmet vermektedir.

Hem adayların hem de danışmanlığını yapmış olduğumuz firmaların beklentilerini karşılamayı hedefleyen Humanica, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde hem istihdam kalitesini arttırmayı hem de firmalara iş süreçlerinde katma değer yaratmayı hedeflemektedir.

Humanica, sunmuş olduğu hizmetler ile istihdamın arttırılmasını ve istihdam süreçlerinin profesyonelleştirilmesini global sosyal sorumluluğu olarak benimsemiştir.

Seçme & Yerleştirme

Firmanızın ihtiyaç duyduğu tüm açık pozisyonlar için Humanica, herbiri konusunda uzman danışmanları ile hem işveren hem de iş arayanlara zaman tasarrufu sağlamasının yanında, uygun işe doğru adayı yerleştirerek firmanıza katma değer sağlayan adaylarla çalışma fırsatı yaratmış olur. Çalışılacak her pozisyon için uygun adaylara ulaşılmasında Humanica’nın temel kaynağını kendi aday havuzu oluşturmaktadır.

Profesyonel yaşamda geçmişden günümüze katlanarak artan deneyimlerimizin sağladığı saygınlığımız sayesinde bir çok adayımız kariyer gelişimleri sürecinde Humanica’nın yanlarında olmasını isteyerek bizlerle temasa geçmektedir. Adaylar Humanica web sayfasından özgeçmiş oluşturabilmekte ve bu özgeçmişlerini her an güncelleyebilmektedirler. Bu sayede her aday niteliklerine en uygun iş ilanlarını görebilmekte ve her an başvuru yapabilmektedir.

İş yaşamındaki uzun yılların sağlamış olduğu aday ve şirket bilgileri sayesinde Humanica aktif olarak iş aramayan ancak önerileri değenlendirmeye açık olan uzman ve yöneticilere de farklı imkanlar sunmaktadır. Özenle yürüttüğümüz seçme yerleştirme sürecimiz telefon ve yüzyüze mülakatlar, kişilik envanter testleri ve referans araştırmalarından oluşmaktadır. Bu sayede adayların teknik yetkinliklerinin uygunluğunun yanında kişisel ve kültürel uygunluğunun da pozisyon ile örtüşmesi titizlikle araştırılmaktadır.

Online Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçluğu: Üniversiteden yeni mezun oldunuz ya da iş hayatına yeni adım atmış bir çalışansınız… Kendinizi daha iyi tanımak, vizyonunuzu genişletmek ve diğerlerinden farklılaşmak için yapmanız gerekenler konusunda karar vermek istiyorsunuz… Kariyerinizi planlarken kaşılaşacağınız bir çok problemler olacaktır. Humanica bu zorlu süreçte uzman kariyer koçları ile herzaman sizin yanınızda profesyonel bir destek olarak yer almaya hazır. Deneyimli kariyer koçlarımız kişilerin kendi yetkinlik ve becerilerinin farkına varmaları ve bunları doğru yer ve zamanda eyleme dönüştürmeleri konusunda yol haritaları çıkarmalarını sağlar.

Yönetici Koçluğu: Humanica yöneticilerin profesyonel iş yaşamlarında bireysel ve kurumsal hedeflerine hızlı ve emin adımlarla ulaşabilmeleri için profesyonel yönetici koçluğu hizmeti sunmaktadır. Humanica yönetici koçları olarak, danışan yöneticinin etkin liderlik becerilerini geliştirmesi, hem kendisinin hem de ekibinin performansını arttırması adına kendisini daha iyi tanımasını amaçlamaktır. Globalleşen dünyada yöneticilerin sahip oldukları bilgi ve beceri kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaları konusunda yönetici koçlarımız yol arkadaşlığı eder.

Toplu İşe Alımlar

Benzer niteliklere sahip adayların toplu olarak işe yerleştirilmesinde, adayların Humanica veri tabanından bulunması, yapılan mülakatlar ve değerlendirme merkezi istasyonları ile yetkinlik ve becerilerinin belirlenmesi, referans araştırmalarının yapılması ve işe en uygun adayların raporlarının firmaya sunulması süreçlerinin tümünü Humanica, firmanız adına titizlikle yürütmektedir.

Değerlendirme Merkezi

İşe alımlarda günümüzde en çok uygulanan ve en güvenilir yöntemlerden biri olan Değerlendirme Merkezi (Assessment Center) uygulamasındaki en temel amaç firmaların genel amaç, hedef, strateji ve kurumsal kimliklerine özel uygulamalarla kurum kültürüne ve işin yetkinliklerine uyan en doğru adayı farklı değerlendirme araçları kullanılarak bulmayı sağlayan uygulamalar bütünüdür.

Humanica, mevcut ve potansiyel çalışanları ile fark yaratmak isteyen firmalar için değerlendirme merkezi hizmetini yürütmektedir. Simülasyonlar, kişilik envanterleri, oyunlar, sunumlar ve vak’a çalışmalarından oluşan değerlendirme merkezi kurumun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Elde edilen verilere göre mevcut ve potansiyel çalışanlar ile ilgili değerlendirmeler yapılır ve yetkinlik bazlı raporlama sağlanır.

Kişilik Envanteri

Humanica İnsan Kaynakları Kişilik Envanterleri ile işe yerleştirilecek adayların kişilik ve mesleki yönden yetkinliklerini belirleyerek işe ne derece uyumlu olduklarını ölçer.

Kişilik envanterlerimiz gelecekteki kariyerinize yön verecek ve başarılı olmanızı sağlayacak düşünce stillerinizi ve kişisel profilinizi ortaya koyan Gordon Training, Consulting Tools ve Tracom Group Know-How testleriyle desteklenmektedir.

Dış Kaynak Kullanımı

Günümüzde Dış Kaynak kullanımı bir organizasyonun kendi temel yetkinliklerine odaklanıp bunların dışında kalan konularda başka şirketlerden hizmet almasıdır. Biz Humanica olarak insan kaynakları alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı size özel dış kaynak kullanımı ve danışmanlık hizmeti olarak karşılamaktan mutluluk duyacağız.

Seçme ve yerleştirme süreçlerinin tümünde firmanızın asıl işine odaklanıp zaman ve para kaybına uğramadan doğru insanlarla çalışmalarını sağlıyoruz. Humanica, size bu hizmeti sunabilmek için gerekli olan tüm yetkin insan kaynağına sahip olmakla birlikte deneyimli danışman kadrosu ile sizin ihtiyaçlarınızı belirlemede stratejik bir yol arkadaşlığı yapmaktadır.

Humanica olarak Dış Kaynak Hizmetindeki temel prensibimizi müşteri memnuniyeti oluşturmaktadır. Yılların tecrübesi ile insan kaynakları alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm global kaynaklarımızı da sunmaya ve sizinle çalışmaya hazırız.

İş İlanı Verme

Müşterilerimizin bireysel ve toplu işe alım gibi kurumsal ihtiyaçları doğrultusunda seçme ve yerleştirme sürecinin etkin bir şekilde işlemesinin ön koşulu iş ilanı vermektir.

Hedefe ulaşmak için kurumsal ihtiyaçlar belirlenip karşılıklı güven ve dayanışma içinde proje bazlı çalışmalar ile kariyer siteleri, gazete ilanları vs. kanalları kullanılarak iş ilanı verme süreci gerçekleştirilir.

İşten Çıkarma

İşten çıkarılma veya ayrılma insan psikolojisinde olumsuz yer edinen bir gerçektir. Humanica İnsan Kaynakları işten çıkarma işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini ve uygun başka bir işe yerleştirilmesini (outplacement) amaç edinmiştir. Bu amaçla psikolojik destek, mülakat teknikleri, cv yazma vb. eğitim ve danışmanlıklarla da desteklemektedir.

Back To Top