Öğrenci Görüşleri

Last year in 17th June I have been in Toronto, studying in ILAC for enhance my English level that i have been satisfied with it and I wanna fly back Toronto again ’cause I am very pleasured with everything in there. Toronto is a wonderful city as culture, hospitality, weather, especially education. It’s provided my English level to high grade, my confidence, my knowledge.

Best Regrads.

Kaan T.

My last year Canada experience was wonderful and it was so amazing. I have a lot of friends all over the world. It was very safe and good quality life in Canada and I developed my English so much with enjoyable lessons. I like it so much so I will go again next year.

Thank you ILAC!

İdil O.

ILAC, birçok kültürden insanla iletişime gecmemi ve kültürel olarak bilgi edinmemi sağladı. Aynı zamanda konuşmamı geliştirerek bana müthiş bir özgüven kazandırdı.

Merve G.

HumaniCanada Anlaşmalı Üniversiteler

Merak Edilenler

Evet, istediğiniz zaman kursa başlayabiliyorsunuz. ILAC her Pazartesi kursları başlatıyor olup seviyenize göre olan bir sınıfta kursa başlıyorsunuz.

ILAC 1. seviyeden 17. seviyeye kadar sizin dil eğitiminizi veriyor. Yani hiç bilmeden bile gitseniz orada bunu aşıp ülkenize dönüyorsunuz. Gitmeden önce de seviyenizi görmek için ILAC resmi sitesinde https://www.ilac.com/online-test/ linkine tıklayarak Online Test yapabiliyorsunuz.

İstediğiniz programa göre değişiyor. Eğer 18 yaş altı iseniz 25 saatlik dersler, 18 yaş üstü iseniz 30 – 34 – 38 saatlik dersleri alabiliyorsunuz.

ILAC her 2 haftada 1 seviye tespit sınavları yapar. Eğer bu sınavlarda başarı sağlar ve devamsızlık yapmaz iseniz gittiğiniz süre içerisinde seviye atlama fırsatınız mevcuttur.

ILAC , sizin için iki seçenek sunuyor. Eğer 18 yaş altında iseniz aile yanında, 18 yaş üstü iseniz ya aile yanı ya da rezidans seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Aile yanı konaklamada ise size ait ayrı bir odada konaklayacak olup 3 öğün yemeğiniz aile tarafından temin edilecektir. Bizim tavsiyemiz genelde aile yanı konaklamadır. Bunun sebebi ise; okul dışında aile ile zaman geçirmek sosyal hayat İngilizcesini kazanmak sizlerin daha da hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Kanada’nın yaşam tarzına bağlı olarak evler şehir merkezinin dışında kalmaktadır. Okula giderken kullanabileceğiniz birçok ulaşım aracı olmakla birlikte ev okul arası 35 – 55 dakika arasındadır.

Gelişiminiz için Türk olma oranı en aza indirgenmeye çalışılmıştır. Okulunuzdaki sınıflarda 1-4 arası Türk olabileceği gibi seviyenize göre bu sayı değişebilir. Konaklayacağınız yerde ise hiçbir şekilde Türk bulunmayıp yalnızca diğer ülkelerden dil eğitimi için gelen öğrenciler bulunacaktır.

ILAC aylık olarak sosyal aktivite takvimi yayınlamaktadır. Bu takvimden istediklerinizi önceden seçebilir ve katılabilirsiniz.

Bu tamamen sizin kişisel harcamalarınıza bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 300 – 500 CAD aralığındadır.

Sadece Türk Hava Yolu ile ulaşım sağlandığından aktarmasız uçuşlarda İstanbul’dan gidebilirsiniz. Ancak aktarmalı gidecek olur iseniz farklı hava yolu şirketlerini kullanarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

ILAC’tan kabul mektubu ve faturanız geldikten sonra gerekli evrakla listesini tarafınıza yolluyoruz ve bu evrakları tamamladıktan sonra VFS Global şirketi aracılığıyla Kanada Başkonsolosluğu’na başvuru yapabiliyorsunuz.

Evet, yeşil pasaportlu dahi olsanız Kanada için vize almanız gereklidir.

İletişim Formu / Biz Sizi Arayalım

  Ülke Seçimi:     Kanada (Toronto)Kanada (Vancouver)Malta

  Hafta Seçimi:     

  1120 Finch Ave. West Suite 701 Ontario Kanada M3J 3HY Toronto
  Dr. Barbaros KON: 0533 495 46 29
  Necla DOĞAN: 0552 367 58 04
  Back To Top